۲۶ دی , ۱۳۹۲

برگزاری کنگره ملی توانبخشی مبتنی بر جامعه

نخستین کنگره ملی توانبخشی مبتنی بر جامعه طی روزهای اول و دوم بهمن ماه جاری توسط دفتر توانمندسازی معلولین سازمان بهزیستی کشور در شهرستان بابلسر برگزار می­شود. مهم­ترین  اهداف برپایی این همایش، تبیین نقش و جایگاه برنامه­های توانبخشی مبتنی بر جامعه به عنوان الگوی کارآمد برای تحقق توسعه فراگیر، آسیب­شناسی برنامه­ها و بررسی فرصت­های موجود و زمینه­سازی برای تدوین سیاست­ها و راهبردهای مؤثر جهت معرفی برنامه­های توانبخشی مبتنی بر جامعه به اساتید و فعالان کشورهای مختلف دنیا است.

اهم محورهای مورد بحث در کنگره توانبخشی مبتنی بر جامعه، توانمندسازی افراد معلول، خانواده­ها و جامعه، فراگیرسازی جامعه و توسعه دسترسی و شبکه­سازی انجمن­های غیردولتی در برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه است.

در این همایش، اساتید، کارشناسان و فعالان امور معلولان با ایراد سخنرانی، برگزاری پانل­ها و کارگاه­های تخصصی به طرح دیدگاه­های خود می­پردازند. در پایان این هم­اندیشی، طی مراسمی از بهترین آثار در زمینه پوستر و مقاله و نیز افراد موفق در گسترش و توسعه برنامه­های توانبخشی مبتنی بر جامعه تجلیل به عمل خواهد آمد.

شایان ذکر است که در حاشیه این همایش، فعالیت­های توانبخشی مبتنی بر جامعه با برگزاری نمایشگاه­های عکس، پوستر، کتاب و طرح­ ابتکاری انعکاس می­یابد.

اولین کنگره CBR

درباره نویسنده: دکتر دواتگران

مشاهده تمامی پست های

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.